AR-GE

Yücel Medikal ve Tekstil Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti. ülkemizde üretilmeyip ithal edilen Cerrahi Lokal Hemostatları kendi bünyesinde üretmek için mühendis ve kimyager kadrosuyla 2005 yılında Ar-Ge çalışmalarına başlamıştır.


Kemik kanamalarının kontrolünü sağlayan Cliniwax (Bone Wax - Kemik Mumu) isimli ilk ürününü 2006 yılında üretip belgelendirerek cerrahinin hizmetine sunmuştur. 2008 yılında Kosgeb desteği ile, ikinci ürün olarak, cerrahide yaygın olarak kullanılan Clinisponge isimli Steril Absorbe Edilebilen Hemostatik Jelatin Süngeri üreterek belgelendirmiştir.


2013 yılında Tübitak işbirliği ve desteği ile, çok hızlı ve etkili kanama kontrolü sağlayan Lyocoll isimli Absorbe Edilebilen Kolajen Hemostatı kendi bünyesinde üretmiş ve belgelendirerek üçüncü ürününü de cerrahinin hizmetine sunmuştur. 2019-2020 yılları arasında KOSGEB ve İstanbul Aydın Üniversitesi işbirliği ve desteği ile yürütülen AR-GE çalışmaları sonucu, Absorbe Edilebilen Okside Rejenere Selülozhemostatı üreterek, ürün portföyünü genişletmeye devam etmektedir.

Yücel Medikal ve Tekstil Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti. laboratuvar çalışmaları dışında, üretimde kullanılan makinaların bir kısmını kendi ürünlerine uygun olarak KOSGEB desteği ve AR-GE çalışmalarıyla üretmeyi başarmıştır.