Hakkımızda

İstanbul – Esenyurt’ta bulunan Yücel Medikal ve Tekstil Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti. medikal alanda faaliyet gösteren bir kuruluş olarak 1988 yılından bu yana sağlık sektörüne hizmet vermektedir.

Cerrahi operasyonlarda kullanılan ürünlerin pazarlamasıyla çalısmalarına başlayan Yücel Medikal ve Tekstil Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti. 2006 yılında hedefini yenileyerek, cerrahi alanda lokal hemostatlar grubundan geniş kullanım alanına sahip olan kanama durdurucu Cliniwax-Bonewax Kemik Mumu ile yerli üretime başlamıstır.

Cliniwax-Bonewax üretiminin ve pazarlamasının yurt içinde ve yurt dışında başarılı olması, diğer lokal hemostatiklerin üretimindeki motivasyonunu da desteklemiştir. AR -GE çalışmaları yapan Yücel Medikal ve Tekstil Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti. 2008 yılında lokal hemostat olan jelatin esaslı Clinisponge Absorbe Edilebilen Jelatin Sünger ve 2013 yılında da kolajen esaslı Lyocoll Absorbe edilebilen Kolajen Hemostatı üreterek çalışmalarını başarıyla tamamlamıştır.

KOSGEB ve İstanbul Aydın Üniversitesi destekleri ile Okside Rejenere Selüloz üretimi için yapmış olduğumuz AR-GE çalışmaları neticesinde,biyouyumluluğu emsallerine göre daha iyi olan Steril Absorbe Edilebilen Okside RejenereSelüloz'un 2019 yılı içerisinde üretimi gerçekleştirilmiştir. 2020 Ocak ayında EC belgelendirmesi tamamlanıp, sertifikası alınmış ve ürün yelpazesi genişletilmeye devam edilmiştir.

Cerrahi operasyonlarda hemostatik amaçlı kullanılan bu ürünler, Avrupa Birliği ülkelerinde sağlık ürünlerinin kullanımının ve satışının uygun olduğunu gösteren CE Belgesine sahiptir.

Üretim tesisleri, uluslararası geçerliliğe sahip EN ISO 13485:2016 Tıbbi Cihazlar Kalite Yönetim sistemi standartına sahip olan Yücel Medikal ve Tekstil Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti. gerek yurt içinde gerek yurt dışında pazar payını arttırmaya devam etmektedir.


Misyonu

Cerrahi operasyonlarda kullanılan “Steril Lokal Hemostatik Ürünler“ in üretimini ve pazarlamasını yapan Yücel Medikal ve Tekstil Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti. insan sağlığını en önemli unsur sayarak, üretimini çevre ve insan sağlığına zarar vermeden, uluslararası standartlara uygun olarak gerçekleştirmektedir.

Vizyonu

Yücel Medikal ve Tekstil Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti. kalite standartlarından ödün vermeden müşteri memnuniyetini ön planda tutmayı, üretime dayalı ürün yelpazesini genişletmeyi ve geliştirmeyi, global anlamda kendi alanında öncü firmalar arasında yer almayı hedeflemektedir.